Społeczna Gospodarka Rynkowa: Polska i integracja europejska, red. E. Mączyńska, P. Pysz, Polskie Towarzystwo Ekonomiczne & Fundacja Konrada Adenauera, Warszawa 2018

Książka dostępna bezpłatnie w wersji elektronicznej.

Zob. dół strony (pod opisem): książkę można pobrać lub przejrzeć w przeglądarce.

Idee społecznej gospodarki rynkowej zrodzone po II wojnie światowej są znakomitym podłożem do szukania odpowiedzi na pytanie, jak pogodzić konkurencyjność gospodarki z realizacją społecznych celów rozwoju, którym rynki nie potrafią sprostać. Z tego powodu należy z zadowoleniem powitać inicjatywę publikacji na ten temat.

Podobnie jak poprzednie publikacje będące pokłosiem debat i ta również owocuje lekturą, która ma szanse wypełnić pożyteczną misję publiczną. Ład społeczno‑ekonomiczny UE przeżywa przecież poważny kryzys. Obserwuje się tendencje do odchodzenia od pierwotnych idei założycielskich, które były mocno zakorzenione w poglądach głoszonych przez autorów społecznej gospodarki rynkowej. Powracanie do korzeni jest więc ze wszech miar zasadne.

 

[fragment recenzji prof. Michała Gabriela Woźniaka]

 

Loader Loading...
EAD Logo Taking too long?

Reload Reload document
| Open Open in new tab

Pobierz bezpłatnie [2.20 MB]

Przeczytano: 2323 razy.

Następny wpis

Opinia: Niepokojący brak centrum strategicznego

sob. lis 3 , 2018
Polskę na tle innych krajów negatywnie wyróżnia brak profesjonalnego, ponadresortowego ośrodka diagnoz i studiów strategicznych. Przeczytano: 2324 razy.