Elżbieta Mączyńska: recesja w 2020 roku nie przekroczyła 3 proc.

„Recesja w 2020 roku raczej nie przekroczyła 3 proc., natomiast w 2021 roku wzrost PKB wyniesie ok. 4 proc. – powiedziała prof. SGH Elżbieta Mączyńska. Dodała, że polska gospodarka stosunkowo dobrze radzi sobie z kryzysem, m.in ze względu na relatywnie niski udział usług w PKB.

Ekonomista zauważyła, że prognozy dotyczące wzrostu gospodarczego w 2021 r., które przedstawia polski rząd (wzrost PKB o ok. 4 proc.) są bardziej optymistyczne niż te publikowane przez instytucje międzynarodowe, takie jak Międzynarodowy Fundusz Walutowy, Bank Światowy czy Komisja Europejska, z których to prognoz wynika, że Polska w tym roku nie odrobi jeszcze następstw recesji z 2020 roku.”

Czytaj więcej na:

Przeczytano: 897 razy.

PTE_AG

Następny wpis

Prof. Mączyńska: badania wykazują, że niektóre branże sprzyjają rozprzestrzenianiu się COVID-19

pt. sty 29 , 2021
Te decyzje nie mogą satysfakcjonować przedsiębiorców, ale są one uzasadnione sytuacją epidemiczną – powiedziała w Polskim Radiu 24 prof. Elżbieta Mączyńska, ekonomista, prezes Polskiego Towarzystwa Ekonomicznego, komentując decyzję rządu dotyczącą utrzymania części restrykcji pandemicznych. Otwarcie centrów handlowych, galerii sztuki i muzeów oraz koniec godzin dla seniorów – takie zmiany od […]