Zasady systemu neoliberalnego

Po raz kolejny Prezes Polskiego Towarzystwa Ekonomicznego – prof. Elżbieta Mączyńska została poproszona o zajęcie stanowiska na tematy z obszaru ekonomii. Tym razem opinia dotyczyła zasad systemu neoliberalnego. W krótkiej, ale konkretnej relacji Pani Profesor wskazała, iż w systemie neoliberalnym nie ma rozwiązań, które chroniłyby pracę. To rynek rozstrzyga, czy dana osoba posiada stosowne umiejętności i kwalifikacje i zasługuje na wysoką płacę czy też nie.

Wywiad miał miejsce podczas debaty pt. „Polska w pracy. O kondycji pracowników w III RP”, która została zorganizowana przez Komitet Dialogu Społecznego Krajowej Izby Gospodarczej w dniu 5 czerwca 2019 roku w Big Book Cafe przy ul. Dąbrowskiego 81 w Warszawie.

Zapraszamy do odsłuchu.

Przeczytano: 2371 razy.

PTE_KMH

Następny wpis

Wzrost płacy minimalnej a sektor przedsiębiorstw

pon. wrz 9 , 2019
Na łamach PulsHR.pl – nowoczesnego portalu skierowanego do kadry zarządzającej oraz profesjonalistów zainteresowanych szeroko rozumianą branżą HR, strategiami zarządzania ludźmi i rozwojem kariery ukazał się artykuł z udziałem m.in. Prezes Polskiego Towarzystwa Ekonomicznego – prof. Elżbiety Mączyńskiej. Dotyczy on skutków planowanego wzrostu płacy minimalnej z punktu widzenia przedsiębiorstw. Według Pani […]