Najlepsi polscy ekonomiści

Po ponad pół roku (dokładnie po 6 miesiącach i 26 dniach) „odkopany” został przez nas temat „NAJLEPSI POLSCY EKONOMIŚCI”, który został opublikowany na portalu PULS BIZNESU (PB.PL).
Artykuł z PB.pl odwołuje się do rankingu „Gazety Bankowej”: Najlepszy Ekonomista.
24 lipca 2016 r. PB.pl powraca do tego rankingu „Gazety Bankowej” (po pięciu latach!), mimo że został on opublikowany w 2011 roku. Nic w tym dziwnego, lista nazwisk jest nadal aktualna.

W czołówce rankingu Najlepszy Ekonomista znajdują się: prof. Stanisław Gomułka, prof. Elżbieta Mączyńska i prof. Kazimierz Łaski. Według „Gazety Bankowej” to ścisła czołówka polskiej inteligencji z dziedziny nauk ekonomicznych.

Prof. Elżbieta Mączyńska w rankingu tym plasuje się na drugim miejscu. W pierwszej dziesiątce nie wymieniono po za Nią żadnej kobiety – na pozostałych miejscach w pierwszej dziesiątce plasują się profesorowie płci męskiej.

Wydaje się, że wyniki rankingu nie były zaskoczeniem dla środowiska naukowego, akademickiego i biznesowego.

Prof. dr hab. Elżbieta Mączyńska jest ikoną godną do naśladowania przez grono młodszych i dojrzałych ekonomistów. Jako jedna z najbardziej wpływowych kobiet w Polsce utorowała drogę wielu polskim kobietom do łamania barier i stereotypów, przekraczania granic i sięgania po sukces.

Lista „Najlepszych polskich ekonomistów” zawiera 40 nazwisk.

Zapraszamy do zapoznania się materiałem źródłowym i listą nazwisk!

Najlepsi polscy ekonomiści

Przeczytano: 5698 razy.

PTE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Następny wpis

Polsat News: Ograniczanie handlu w niedziele

śr. kw. 5 , 2017
Prof. Elżbieta Mączyńska była gościem w programie Doroty Gawryluk emitowanym przez Polsat News. Rozmawiała na temat ograniczania handlu w niedziele. Program można obejrzeć na stronie: Przeczytano: 5699 razy.