Wyzwania w Strategii na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju

Wyzwania w Strategii na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju mają postawioną wysoką poprzeczkę. Taki wniosek wysnuła prof. Elżbieta Mączyńska nawiązując do przyjętego dokumentu Strategia na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju.

Profesor z jednej strony oceniła ten dokument jako bardzo ważny i potrzebny, z drugiej jednak strony nawiązała do wyzwań w tej strategii, które mogą być trudne do osiągnięcia.

Nie wiem na przykład, czy uda się doprowadzić do tego, aby w 2030 roku poziom zamożności gospodarstw domowych zrównał się ze średnim poziomem w Unii Europejskiej. To dość wysoko postawiona poprzeczka. Realizacja tego celu będzie zależała od wielu innych czynników na przykład jak szybko będą rozwijały się inne kraje, które przecież nie będą stały w miejscu.

Przeczytaj więcej na stronie BIZNES.GAZETAPRAWNA.PL:

>> Biznes.GazetaPrawna.pl: Mączyńska: Zmiany w Strategii na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju od dawna pożądane

 

Wyzwania

Powiązane wpisy:

> W kierunku społecznego ukorzenienia gospodarki

> Kierunki rozwoju 2017+

> Promocja Polski za granicą

 

Przeczytano: 975 razy.

PTE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Następny wpis

Najlepsi polscy ekonomiści

sob. lut 18 , 2017
Po ponad pół roku (dokładnie po 6 miesiącach i 26 dniach) „odkopany” został przez nas temat „NAJLEPSI POLSCY EKONOMIŚCI”, który został opublikowany na portalu PULS BIZNESU (PB.PL). Artykuł z PB.pl odwołuje się do rankingu „Gazety Bankowej”: Najlepszy Ekonomista. 24 lipca 2016 r. PB.pl powraca do tego rankingu „Gazety Bankowej” (po pięciu latach!), […]
Prof. Elżbieta Mączyńska