[ZAPOWIEDŹ] Spotkanie z Dialogiem – Nieefektywne: o ekonomicznych rozwiązaniach globalnych i lokalnych

👉 Fundacja Ekonomii Humanistycznej zaprasza na debatę online na temat efektywności i istoty wprowadzania nowych rozwiązań ekonomicznych.

Będziemy rozmawiać m.in. o tym:
🔸 Czy ekonomia jest zdominowana przez myślenie neoliberalne?
🔸 Czy jest nam potrzebny dochód podstawowy?
🔸 Jak rozwiązać problem drenażu mózgów? Czy Polska już zawsze będzie montownią Europy?
🔸 Jak prowadzić relacje w gospodarce cyfrowej? Czy należy opodatkować korporacje takie jak Google czy Facebook?

Ekspertami rozmowy będą:
✅ Prof. Elżbieta Mączyńska – profesor nauk ekonomicznych, Prezes Polskiego Towarzystwa Ekonomicznego. Specjalistka z dziedziny ekonomii, w tym analizy ekonomicznej, finansów i wyceny przedsiębiorstw, systemów gospodarczych oraz strategii rozwoju społeczno-gospodarczego. Autorka około 300 publikacji z tego zakresu. Kreatorka modeli predykcji bankructwa.
✅ Red. Rafał Woś – dziennikarz ekonomiczny, laureat m.in. Nagrody im. Dariusza Fikusa, Nagrody NBP im. Władysława Grabskiego i Grand Press Economy, wielokrotnie nominowany do innych nagród dziennikarskich, np. Grand Press, Nagrody im. Barbary Łopieńskiej, MediaTorów. Autor książek: „Zimna trzydziestoletnia”, „Lewicę racz nam zwrócić, Panie!” „Dziecięca choroba liberalizmu” i „To nie jest kraj dla pracowników”.

Będzie możliwość zadawania pytań z publiczności! 💪
Jedyne co należy zrobić, aby uczestniczyć w wydarzeniu, to połączyć się przez Facebooka o wskazanej porze.

————————————-
– Wydaje mi się, że te rozwiązania nie są najbardziej efektywne…
– Grunt, że są efektowne!
————————————-

Spotkania z Dialogiem są częścią projektu pn. Warsztat z Dialogiem, czyli pełnych wiedzy i inspiracji szkoleń z zakresu przemowy i debatowania ( LINKD: Spotkanie z dialogiem 13.10.2020 ).

⏩ Sfinansowano przez Narodowy Instytut Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich na lata 2014 – 2020.

Źródło: FB: Spotkanie z Dialogiem – Nieefektywne: o ekonomicznych rozwiązaniach globalnych i lokalnych

 

Zobacz także w naszym kalendarium: LINK DO WYDARZENIA

Przeczytano: 1469 razy.

PTE

Następny wpis

O nowym lockdownie

niedz. paź 11 , 2020
Pani Profesor Elżbieta Mączyńska była gościem PolskiegoRadia24 w audycji „Temat dnia”. Wypowiadała się o sytuacji makroekonomicznej i mikroekonomicznej świata w czasie epidemii. Zauważyła, że w związku z eskalacją zachorowań na COVID-19, lockdown w różnych sferach gospodarki będzie wymuszony.   Więcej na stronie radia. Zachęcamy do odsłuchania pliku audio.   Więcej […]