Cyfryzacja usług a pandemia

Prezes Polskiego Towarzystwa Ekonomicznego, Pani Prof. Elżbieta Mączyńska była gościem radiowej Trójki w audycji „Winien i Ma”.
W swojej wypowiedzi uspokoiła radiosłuchaczy spostrzeżeniem, że pesymistyczne prognozy dotyczące kondycji gospodarki i wzrostu zarobków nie były trafne a scenariusze były bardziej optymistyczne niż przedstawiano. Co więcej podkreśla, że Polska posiada duży potencjał gospodarczy, szczególnie w dziedzinie cyfryzacji gospodarki. Jej zdaniem można spodziewać się, że zajdą zmiany w kierunku wzrostu bezrobocia i  wymiany pracowników na roboty przy prostych pracach. Nie zabrakło też odniesień do zadłużenia, inflacji oraz planowanego deficytu budżetowego.
Zachęcamy do lektury materiału i odsłuchania podcasta.

 

>> PolskieRadio24.pl: Eksperci: pandemia może pomóc w cyfryzacji usług publicznych, co przyniesie duże oszczędności

Przeczytano: 923 razy.

PTE

Następny wpis

Ekonomia i szczęście

pon. sie 24 , 2020
„Spotkanie z autorytetem, który próbuje zmienić siebie oraz rzeczywistość” – tak zapowiedziano Panią Profesor Elżbietę Mączyńską, profesora nauk ekonomicznych, prezesa Polskiego Towarzystwa Ekonomicznego i członka Komitetu Nauk Ekonomicznych PAN w materiale audio pt. „Ekonomia i szczęście – rozmowa z prof. Elżbietą Mączyńską”. Pani Profesor odwołała się do krótkowzroczności, o której […]