Wypracować system organizacji pracy

W materiale Pani red. Ewy Wesołowskiej na łamach „WPROST. Biznes” można zapoznać się z prognozami dla gospodarki i jej podmiotów dot. najbliższej perspektywy epidemiologicznej.

Pani Redaktor powołuje się na Panią prof. dr hab. Elżbietę Mączyńską (prezes Polskiego Towarzystwa Ekonomicznego), podkreślając dwa główne wątki:
– lockdownu,
– zmian organizacji pracy.

Pani Prezes PTE wyraźnie podkreśliła, że „Żadnego kraju na świecie raczej nie stać obecnie na całkowity lockdown”. Panaceum w obecnej sytuacji to wypracowanie innego systemu organizacji pracy, zarówno w kwestii zmianowości, jak i uelastyczniania czasu pracy. Szefowa PTE zwróciła uwagę także na społeczny charakter tego wyzwania i potrzebę angażowania specjalistów z zakresu bezpieczeństwa i psychologii.

Zachęcamy do pogłębionej lektury w szerszej wersji na łamach „WPROST. Biznes”

>> Wprost.pl: Prof. Mączyńska: Żadnego kraju na świecie raczej nie stać obecnie na całkowity lockdown

Przeczytano: 894 razy.

PTE

Następny wpis

Cyfryzacja usług a pandemia

pt. sie 21 , 2020
Prezes Polskiego Towarzystwa Ekonomicznego, Pani Prof. Elżbieta Mączyńska była gościem radiowej Trójki w audycji „Winien i Ma”. W swojej wypowiedzi uspokoiła radiosłuchaczy spostrzeżeniem, że pesymistyczne prognozy dotyczące kondycji gospodarki i wzrostu zarobków nie były trafne a scenariusze były bardziej optymistyczne niż przedstawiano. Co więcej podkreśla, że Polska posiada duży potencjał […]

Może się Tobie spodobać