O pomocy dla frankowiczów

Pani Prezes Polskiego Towarzystwa Ekonomicznego w materiale prasowym dla mediów odnośnie pomocy dla frankowiczów powiedziała:

„Dla mnie wyniki badania nie są zaskoczeniem, bo w przypadku frankowiczów mamy do czynienia z różnymi sytuacjami. Ponadto nie można tej grupy wyróżniać z powodu pandemii, ponieważ trudności ze spłatą kredytów mają też inni. Wszyscy zasługują na taką samą pomoc. W związku z epidemią przewidziano wsparcie w rządowym programie antykryzysowych tarcz. W bankach wprowadzono możliwość moratorium kredytowego, czyli przesunięcia terminów płatności rat i odsetek. Skorzystanie z niej wymaga porozumienia z kredytodawcą. I tutaj absolutnie nie ma potrzeby angażowania ustawodawcy (…) Jak wiadomo, w przypadku części kredytów frankowych dochodziło do nieuczciwych wobec kredytobiorców zapisów w umowach kredytowych. Były to klauzule niedozwolone. Potwierdził to w ubiegłym roku werdykt Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej. Ale w takich przypadkach sprawy powinny być rozstrzygane przez sądy albo w drodze porozumienia kredytobiorców z bankami. I właśnie tak się obecnie dzieje, co potwierdzają liczne przypadki”.

Więcej:

>> Money.pl: Pomoc dla frankowiczów. Polacy mocno podzieleni

>> Biznes.WPROST.pl: Rząd powinien wspierać frankowiczów? Polacy podzieleni. Blisko 38 proc. jest przeciw

>> CEO.com.pl: Polacy mocno o frankowiczach: Rząd nie powinien im specjalnie pomagać w czasie kryzysu

Przeczytano: 752 razy.

PTE

Następny wpis

O bulimicznym modelu rozdmuchanej konsumpcji

czw. lip 23 , 2020
Podczas kongresu „MADE IN POLAND” Pani Profesor Elżbieta Mączyńska odniosła się do wielu ważkich kwestii dla gospodarki. Między innymi mówiła o zasadzie KWZK „kupuj, wyrzucaj, zaciągaj kredyt” jako o bulimicznej zasadzie realizowanej przez obecne pokolenie. Odniosła się do grafiki Andrzeja Mleczki. Grafika ta przedstawia Pana Boga niosącego kulę ziemską do […]