Społeczeństwo, głupcze! Dbałość o jakość życia

„Rządy Pieniądza” w Polskim Radiu 24 to audycja na tematy gospodarcze. Gościem audycji była m.in. Pani prof. Elżbieta Mączyńska. Podczas audycji zostało sformułowane pytanie: „co wybiorą Polacy?”. Czy – z jednej strony – będą za kontynuacją dotychczasowej polityki, czy – z drugiej – może czekają na zmiany?

Pani Profesor Mączyńska, podkreśla, że dokonuje się zmiana paradygmatu ekonomii. Potwierdza to przejście z sloganu „ekonomia, głupcze!” w kierunku „społeczeństwo, głupcze!”. Innymi słowy akcent ekonomiczny został przesunięty na jakość życia. Pani Profesor podkreśla, że obecnie jest to kierunek ogólnoświatowy.

Interesujący wątek dotyczy także raportu na temat analizy międzynarodowej. Międzynarodowy Fundusz Walutowy ostrzega, że w wyniku kryzysu pandemicznego będzie narastał kryzys nierówności.

 

Link do materiału źródłowego oraz do audycji (pod tekstem źródłowym) >>> PolskieRadio.pl: Eksperci o wyborach. Na jaką politykę gospodarczą postawią w niedzielę Polacy?

Przeczytano: 1038 razy.

PTE

Następny wpis

Kongres Made in Poland - sesja "Kreatorzy polskiej gospodarki"

czw. lip 16 , 2020
17 lipca 2020 r. odbędzie się wirtualny Kongres pt. „Made in Poland”. Zapraszamy do uczestnictwa w tym wydarzeniu, które rozpocznie się od godz. 10:00. I sesja pt. „Kreatorzy polskiej gospodarki” planowana jest na godz. 10:50-12:30. Moderatorem sesji jest Pani Prof. Elżbieta Mączyńska – prezes Polskiego Towarzystwa Ekonomicznego. Zagadnienia, nad którymi […]