Niedostatecznie rozwinięta gospodarka senioralna

Pani Profesor Elżbieta Mączyńska, prezes Polskiego Towarzystwa Ekonomicznego, udzieliła komentarza w Polskim Radiu | Trójka do podcastu pt. „Polacy pracują krócej niż inni Europejczycy. Jak to wpłynie na nasze emerytury?”.
Pani Prezes PTE podkreśla, że osoby starsze nie są odpowiednio docenione na rynku pracy, co wynika z wczesnej fazy rozwoju gospodarki senioralnej. Jej zdaniem działania leżące u podstaw rozwoju srebrnej gospodarki są niewystarczające, co stawia nasz kraj w niekorzystnej pozycji w stosunku do krajów skandynawskich. Dodaje również, że krótsza praca jest pochodną niepewności na rynku pracy i rezygnacji przez pracodawców z osób starszych.

Posłuchaj >> PolskieRadio.pl: Polacy pracują krócej niż inni Europejczycy

Przeczytano: 790 razy.

PTE

Następny wpis

Wybite zęby inflacji

wt. cze 16 , 2020
Pani Profesor Elżbieta Mączyńska była gościem Polskiego Radia 24.pl | Gospodarka. Podczas audycji powiedziała kluczową sentencję: pieniądz coraz bardziej traci swoją rolę jak środek do pobudzania gospodarki. Tak jak inflacja, tak i polityka pieniądza ze względu na rosnącą niepewność mają „wybite zęby”. Zachęcamy do zapoznania się z materiałem źródłowym oraz […]