Obecny kryzys to dopiero początek. Pora się obudzić

Niestety ekonomiści nie mają najmniejszych wątpliwości: kryzys mający miejsce w 2020 roku jest kryzysem wyjątkowym. W zatrważającym tempie objął cały świat. Nigdy dotąd nie było jeszcze tak poważnego w skutkach kryzysu.

W opinii Prezesa Polskiego Towarzystwa Ekonomicznego – prof. Elżbiety Mączyńskiej obecne szaleństwo, które ma miejsce w gospodarce i nie tylko to dopiero początek. Jako przyczynę Pani Profesor wskazuje liczne, wieloletnie zaniedbania w obszarze systemu ekonomiczno-społecznego. Według niej gdzieś po drodze zapomnieliśmy o realnym rynku i skupiliśmy się całkowicie na rynku finansowym. Ekonomistka wyraźnie podkreśla, że czas się obudzić i podjąć stosowne działania niwelujące obecną sytuację kryzysową. Rodzi się tylko pytanie: Czy wchodząc tak naprawdę w jeden z największych kryzysów ekonomicznych w historii z zawiązanymi oczami będziemy w stanie stanąć na wysokości zadania?

Zapraszamy do zapoznania się z niezwykle dobitnym i konkretnym artykułem, który ukazał się na łamach Obserwatora Gospodarczego!

>> ObserwatorGospodarczy.pl: Kryzys to konsekwencje naszych zaniedbań

 

Przeczytano: 1693 razy.

PTE_KMH

Następny wpis

O barierach administracyjnych tarczy antykryzysowej 4.0

niedz. maj 31 , 2020
W niedzielnym wydaniu audycji „Temat dnia/Gość PR24” gościem Pana redaktora Michała Walerczyka była Pani prof. Elżbieta Mączyńska (Prezes Polskiego Towarzystwa Ekonomicznego). Podczas audycji rozmawiano o tarczy antykryzysowej 4.0 i przyszłości przedsiębiorstw. Jak zauważyła Pani Profesor, wszystkie tarcze antykryzysowe budziły wiele burzliwych dyskusji. Zdaniem Pani Prof. Mączyńskiej, tarcze są istotnym elementem […]