Odpowiedzialność społeczna w spirali negatywnych następstw kryzysu

Pani Profesor Elżbieta Mączyńska (prezes PTE, profesor SGH, znana specjalistka w zakresie badań nad bankructwami przedsiębiorstw) udzieliła wywiadu dla Biznes Interia rozmawiając o restrukturyzacji.

 
Wyeksponowała stanowisko co do tego, że należy odpowiedzialnie podchodzić do sytuacji pracowników i prowadzić z nimi rozmowy, zanim podejmie się decyzję o zwolnieniu (tzw. odpowiedzialność społeczna). Podkreśliła, że należy dosyć szybko reagować i restrukturyzować przedsiębiorstwa, zanim dłużnicy będą żądali spłaty swoich należności lub „hieny upadłościowe dostąpią do uczty”.
 
Pani Profesor Mączyńska podkreśla, że obecny kryzys dotyka każdego. Bowiem uwidacznia się efekt domina upadłości i swoistego rodzaju spirala negatywnych następstw dla gospodarki i społeczeństwa. Remedium na tego typu następstwa jest szybka restrukturyzacja.
 
Pani Profesor Elżbieta Mączyńska  podkreśla, że z przeprowadzonych przez nią badań wynika jeden zasadniczy wniosek: szybkie podjęcie restrukturyzacji powodowało wyjście ze stanu zagrożenia upadłością. Restrukturyzacja ta polegała choćby na podpisywaniu porozumień z różnymi stronami, np. pracownikami, kontrahentami i instytucjami.
 
Zapraszamy do przeczytania obszernego wywiadu na stronie BIZNES INTERIA:

>> Biznes.Interia.pl: Prof. Mączyńska: przed śmiercią musimy chronić ludzi i firmy

Przeczytano: 1751 razy.

PTE

Następny wpis

Pandemia tylko uwydatniła dysfunkcje współczesnego świata

niedz. kw. 12 , 2020
O tym, że świat jest spękany i się chwieje wiadomo było już od lat. Wskazywały na to liczne symptomy, analizy gospodarcze, napływające ze strony wielu naukowców i badaczy. Pomimo wielu sygnałów ostrzegawczych nikt jednak nie spodziewał się tak ogromnego nasilenia zagrożeń wynikających z globalnej epidemii i to na dodatek w […]