Nieodpowiedni moment na wprowadzenie bezwarunkowego dochodu gwarantowanego

W artykule pt. „Bezwarunkowy dochód gwarantowany lekarstwem na kryzys?” opublikowanym w Euractiv, Pani Profesor Elżbieta Mączyńska przyjęła stanowisko wobec wprowadzenia bezwarunkowego dochodu gwarantowanego w okresie kryzysu spowodowanego koronawirusem.

Podkreśliła, że nie jest do odpowiedni moment na wprowadzenie tego narzędzia polityki gospodarczej, tym bardziej, że uwagę należy skupić na osobach najbardziej dotkniętych skutkami kryzysu.
 
Dodała, że należy zastanowić się nad sposobem funkcjonowania systemu społeczno-gospodarczego w kontekście zakresu i skali działania rządowej tarczy.
 
Pani Profesor przekonuje o konieczności restrukturyzacji przesuwnej gospodarki i współpracy podmiotów rynkowych (państwa, samorządów, przedsiębiorców i pracowników) w kontekście zahamowania rosnącego bezrobocia.
 

Przeczytano: 1811 razy.

PTE

Następny wpis

Odpowiedzialność społeczna w spirali negatywnych następstw kryzysu

pt. kw. 3 , 2020
Pani Profesor Elżbieta Mączyńska (prezes PTE, profesor SGH, znana specjalistka w zakresie badań nad bankructwami przedsiębiorstw) udzieliła wywiadu dla Biznes Interia rozmawiając o restrukturyzacji.   Wyeksponowała stanowisko co do tego, że należy odpowiedzialnie podchodzić do sytuacji pracowników i prowadzić z nimi rozmowy, zanim podejmie się decyzję o zwolnieniu (tzw. odpowiedzialność […]