To nie festiwal wytykania błędów

Pani Profesor Elżbieta Mączyńska (prezes PTE oraz profesor SGH) udzieliła wypowiedzi na temat samopomocy, restrukturyzacji i konsekwencji obecnej zapaści gospodarczej w eterze radia WNET FM.

Jak zauważa Pani Profesor, obecny kryzys dotknął wszystkie kraje w przeciwieństwie do kryzysu finansowego 2008. Wówczas niektóre gospodarki nie doświadczyły głębokich następstw kryzysu z 2008 roku. Pani Profesor rekomenduje, żeby nie prowadzić „festiwalu wytykania błędów” a wręcz zadeklarować wszystkie ręce na pokład.
 
Niezwykle istotne jest takie podejście, tym bardziej, że niektóre przedsiębiorstwa będą zmagały się z niedoborem pracowników. Zauważyć można powrót Ukraińców do ojczyzny, zatem niektóre przedsiębiorstwa będą zmuszone do restrukturyzacji i przesunięć między działami. Ponadto podkreśla, że należy czynić wszystko, co będzie chroniło życie ludzkie i przedsiębiorstw. Bowiem te ostatnie mogą być „pożerane przez hieny upadłościowe” lub być „kostką w dominie upadłości”, zatem należy jak najszybciej wdrożyć działania pozytywistyczne oraz synergiczne.
 

Przeczytano: 2120 razy.

PTE

Następny wpis

"Przesuwna" reorganizacja gospodarki

wt. mar 31 , 2020
Pani Profesor Elżbieta Mączyńska (prezes PTE, profesor SGH) udzieliła obszernego komentarza dla PAP.   Pani Prezes PTE zaproponowała kilka rozwiązań, które mogą przeciwdziałać „zamrożeniu” gospodarki. Wśród nich, między innymi: zatrudnienie osób przy produkcji odzieży ochronnej lub dezynfekcji przestrzeni o charakterze publicznym, które wcześniej pracowały na umowach śmieciowych; przeznaczenie noclegów (hoteli […]