Pomoc zbliżona do tej na poziomie niemieckiej gospodarki

W tygodniku Lisickiego „DO RZECZY” ukazała się rozmowa m.in. z Panią Profesor Elżbietą Mączyńską (prezes Polskiego Towarzystwa Ekonomicznego, profesor SGH), pt. „Rząd ratuje przed koronawirusowym kryzysem. <<Pomoc proporcjonalna do tej, jakiej udzielają Niemcy>>”.

W rozmowie, Pani Profesor zauważa, że obecna sytuacja jest niedookreślona. Jedyne, co można przewidzieć to intensyfikację zarażeń oraz można oczekiwać poprawy sytuacji w wyniku wprowadzenia środków ostrożności. Pani Prezes PTE zauważa także pozytywne strony programu pomocowego zaplanowanego przez polski rząd.

W ujęciu relatywnym do liczby obywateli i PKB pomoc ta jest zbliżona na poziomie niemieckiej gospodarki. Wesprze ona interesy kilku grup, z jednej strony – pracodawców, a z drugiej – pracowników.

Interesujący fragment rozmowy dotyczy wątku szoków popytowych i podażowych. Zachęcamy do lektury materiału źródłowego, dostępnego pod poniższym adresem.

>> Przeczytaj więcej: DORZECZY.pl: Rząd ratuje przed koronawirusowym kryzysem. Pomoc proporcjonalna do tej jakiej udzielają Niemcy

Przeczytano: 1669 razy.

PTE

Następny wpis

To nie festiwal wytykania błędów

niedz. mar 29 , 2020
Pani Profesor Elżbieta Mączyńska (prezes PTE oraz profesor SGH) udzieliła wypowiedzi na temat samopomocy, restrukturyzacji i konsekwencji obecnej zapaści gospodarczej w eterze radia WNET FM. Jak zauważa Pani Profesor, obecny kryzys dotknął wszystkie kraje w przeciwieństwie do kryzysu finansowego 2008. Wówczas niektóre gospodarki nie doświadczyły głębokich następstw kryzysu z 2008 […]