Niezbędna „kroplówka na przetrwanie” przedsiębiorstw

Pani Profesor Elżbieta Mączyńska (profesor SGH, prezes PTE) na antenie radia TOKFM w audycji „Pierwsze Śniadanie w TOK-u” rozmawiała na temat złagodzenia skutków epidemii związanej z koronawirusem.

 
Odniosła się do pomocy Banku Gospodarstwa Krajowego (BGK) określając tę pomoc terminem „niezbędna kroplówka na przetrwanie”. Zauważa, że państwo nie jest w stanie uporać się ze wszystkimi rynkowymi problemami. 
 
Podkreśliła jednak, że w dobie kryzysu nie należy szukać oszczędności na pomocy dla przedsiębiorstw, mimo ograniczonych środków. Przedsiębiorstwom łatwiej jest upaść niż je reaktywować, jednak należy zadbać o ich przetrwanie w tych trudnych dla gospodarki czasach.
 

Przeczytano: 2114 razy.

PTE

Następny wpis

"Zasada kupuj" nie jest dostatecznie wystarczająca

pon. mar 23 , 2020
Na łamach WIADOMOŚCI.ONET.pl ukazał się  artykuł nawiązujący do wywiadu Pani Profesor Elżbiety Mączyńskiej dla „Kultury Liberalnej” opatrzony, jak się wydaje, nietrafionym tytułem „Ekonomistka: nawoływanie do kupowania produktów, nawet jeśli są gorszej jakości, nie służy gospodarce”. We wprowadzeniu jednak autor tekstu wyjaśnia, jak należy rozumieć ten tytuł i rozszerza swoją myśl. […]

Może się Tobie spodobać