Panika w gospodarce i jej wpływ na relacje popytowo-podażowe

W Polskim Radiu 24.pl emitowana była audycja „Rządy Pieniądza”, podczas której trwała dyskusja na temat paniki w gospodarce towarzyszącej wydarzeniom o charakterze losowym, takich jak: kryzys zbrojny czy epidemie.

 
Pani Profesor Elżbieta Mączyńska, prezes Polskiego Towarzystwa Ekonomicznego i profesor SGH zauważyła, że podczas tego typu zdarzeń, choćby związanych ostatnio z koronawirusem pojawiają się spekulacje dot. transakcji i relacji popytowo-podażowej dóbr. Podkreśla Ona, że wszelkiego rodzaju kryzysy powodują zachwiania w gospodarce. Mogą one mieć zarówno pozytywną, jak i negatywną stronę. Każde z nich może wpłynąć na ukształtowanie wzorców myślenia w globalnej gospodarce, co w konsekwencji spowoduje przesunięcie w obrębie łańcucha dostaw i optymalizacji w ujęciu logistycznym.
 

Przeczytano: 1822 razy.

PTE

Następny wpis

Debata "Czwartki u Ekonomistów" odwołana z dn. 19.03.2020

czw. mar 12 , 2020
UWAGA. Z przyczyn niezależnych od organizatorów najbliższa debata w ramach „Czwartków u Ekonomistów” planowana na 19 marca pt. Finanse agrobiznesu – specyfika, stan i perspektywy zostaje odwołana. Przepraszamy. Przeczytano: 1823 razy.