„Uwielbienie” PKB przyczyną wynaturzeń w środowisku naturalnym

W dniach 19-20 listopada 2019 roku, w Centrum Kongresowym ICE Kraków  odbyła się czwarta, rekordowa edycja Open Eyes Economy Summit. Kongres stanowił niepowtarzalną okazję do zapoznania się z najważniejszymi i najgorętszymi trendami m.in. we współczesnej myśli ekonomicznej oraz spotkania inspirujących ludzi ze świata biznesu, nauki, kultury i sztuki. Składał się z czterech bloków tematycznych:

  • firma – idea
  • marka – kultura
  • miasto – idea
  • ład międzynarodowy.

Wśród poruszanych w 2019 roku tematów znalazły się: świat (bez) pracy, „firma – idea” jako fabryka wiedzy: kompetencje gospodarki cyfrowej, overtourism, sprawiedliwość terytorialna w relacji miasto–wieś, odpowiedzialne marki kontra misselling i konsumeryzm, kultura jako sposób wyjścia z kryzysu.

Pośród prelegentów wydarzenia nie mogło zabraknąć Prezesa Polskiego Towarzystwa Ekonomicznego – Pani prof. Elżbiety Mączyńskiej, która podczas Kongresu zaprezentowała stanowisko dotyczące fetyszyzowania PKB jako przyczyny wynaturzeń w środowisku.

Ze szczegółami zaprezentowanego przez Panią Profesor problemu oraz innymi informacjami dotyczącymi corocznego szczytu można zapoznać się na następujących stronach internetowych:

Gospodarka.Dziennik.pl: Reklama Prof. Mączyńska: Fetyszyzowanie PKB przyczyniło się do wynaturzeń w środowisku naturalnym OEES.PL: Poprzednie edycje

 

 

Przeczytano: 1834 razy.

PTE_KMH

Następny wpis

O potrzebie tworzenia nowych rozwiązań prawnych dla świata biznesu

śr. gru 4 , 2019
Wielcy naukowcy z obszaru ekonomii zgodnie twierdzą, że otoczenie technologiczne świata, zmieniające się w zatrważającym tempie stawia przez rządami państw i społeczeństwami zupełnie nowe wyzwania, zarówno pod względem ekonomicznym, klimatycznym oraz społecznym. Nowe modele biznesowe wielkich firm i proces globalizacji powodują, że występujące stare systemy prawne są nieskuteczne, przez co […]