Wzrost płacy minimalnej a sektor przedsiębiorstw

Na łamach PulsHR.pl – nowoczesnego portalu skierowanego do kadry zarządzającej oraz profesjonalistów zainteresowanych szeroko rozumianą branżą HR, strategiami zarządzania ludźmi i rozwojem kariery ukazał się artykuł z udziałem m.in. Prezes Polskiego Towarzystwa Ekonomicznego – prof. Elżbiety Mączyńskiej. Dotyczy on skutków planowanego wzrostu płacy minimalnej z punktu widzenia przedsiębiorstw.

Według Pani Profesor zapowiedź podwyżek płacy minimalnej jest ogromnym wyzwaniem zarówno dla przedsiębiorców jak i całego państwa. Podejmowane działania w tym zakresie są w stanie przyczynić się do łagodzenia bariery popytu, którą dostrzegają właściwie prawie wszystkie państwa w grupie krajów rozwiniętych.  Wiadomo bowiem, że koszt podniesienia płacy minimalnej poniosą pracodawcy, ponieważ wpłynie to na koszt pracy. Należy zatem się zastanowić, czy i w jakim stopniu pracodawcy są w stanie odpowiedzieć na zaistniałą sytuację „pracooszczednymi” technologiami?

Zachęcamy do zapoznania się z oryginalnym tekstem artykułu.

>> Zobacz więcej: PulsHR.pl: Elżbieta Mączyńska-Ziemacka, Rafał Benecki i Piotr Arak o wzroście płacy minimalnej

Przeczytano: 1724 razy.

PTE_KMH

Następny wpis

Budżet bez deficytu po raz pierwszy

śr. wrz 18 , 2019
W wywiadzie dla CEO Magazyn Polska-TV Prezes Polskiego Towarzystwa Ekonomicznego dokonała szczegółowej analizy zaplanowanego na rok 2020 budżetu państwa. Pani Profesor podkreśliła, że jest to pierwszy po transformacji budżet, w którym nie zakłada się deficytu. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych do szczegółowego odsłuchu. Przeczytano: 1725 razy.