O potrzebie zmian w czasach przesilenia cywilizacyjnego

Prof. Elżbieta Mączyńska była gościem Polskiego Radia RDC.

W krótkim, choć niezwykle merytorycznym wywiadzie poruszyła kwestie, występujących coraz częściej, niepokojów i protestów różnych grup, które uzasadnienie swoje znajdują w przełomie, jaki dokonuje się obecnie w skali globalnej. Zjawisko to określane jest mianem przesilenia cywilizacyjnego.

Zdaniem Pani Profesor pojawiające się żądania owych grup (m.in. nauczycieli) są wynikiem wielu lat (ok. 30 lat) zaniedbań związanych z niedofinansowaniem. W ślad za wielkimi tuzami z obszaru ekonomii Pani Profesor wskazuje zatem na ogromną potrzebę zmian, m.in. przepisów prawnych w związku z zaistniałym zjawiskiem.

Co ciekawe – w rozmowie – Pani Profesor Mączyńska wyjaśnia pogląd „społeczeństwa rottweilerów”, który wiązać należy z panującymi nierównościami w społeczeństwie, spękaniu świata i licznie występującymi ostrymi, asymetrycznymi podziałami w wielu branżach.

Zapraszamy do lektury.

>> Posłuchaj – RDC.PL: Poranek RDC: prof. Elżbieta Mączyńska

Przeczytano: 1780 razy.

PTE_KMH

Następny wpis

Inkluzja społeczna i edukacja a rozwój społeczno-gospodarczy Polski

wt. kw. 30 , 2019
Niezwykle ważnym zagadnieniem w ekonomii w odniesieniu do rozwoju społeczno-gospodarczego jest inkluzja społeczna, a także edukacja. Zdaniem Pani Profesor Elżbiety Mączyńskiej w najbliższych latach oba te problemy staną się wręcz kluczowe. Podkreśliła , że obecnie potrzeba nam takiej polityki, która doprowadzi do inkluzji, a więc pogodzenia interesów gospodarczych, społecznych i […]