W kierunku społecznego ukorzenienia gospodarki

Prof. Elżbieta Mączyńska w rozmowie z PAP zauważyła, że Strategia na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju  (tzw. rozszerzony plan Morawieckiego) to dokument, który prowadzi do „społecznego ukorzenienia gospodarki”. Jej zdaniem zaproponowane zmiany w tym dokumencie są pożądane od dawna – od czasów transformacji polskiej, co szczególnie eksponuje portal BIZNES.ONET.PL.

Profesor zauważyła, że Strategia na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju odwołuję się do art. 20 Konstytucji RP, czyli filaru obecnego systemu – społecznej gospodarki rynkowej.

Kierunkowo wszystkie zapowiedziane zmiany można uznać za pożądane i to od dawna. Wielu ekonomistów zwracało uwagę na negatywne następstwa zróżnicowania rozwojowego, tworzenia enklaw rozwojowych, a marginalizowania innych obszarów kraju. Nazwałabym strategię dokumentem idącym w kierunku społecznego ukorzenienia gospodarki, czyli tego, czego brakowało przez cały okres od transformacji.

Ekspertka przytoczyła kilka kierunków (projektów) rozwoju branż z uwagi na posiadany potencjał.

Zapraszamy do lektury materiału źródłowego:

>> Biznes.Onet.pl: Mączyńska: zmiany w Strategii na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju od dawna pożądane

Zapraszamy również na stronę o tematyce społecznej gospodarki rynkowej:

www.SGR.pte.pl

Przeczytano: 1250 razy.

PTE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Następny wpis

Kierunki rozwoju 2017+

śr. lut 15 , 2017
Zarysowane kierunki rozwoju w Strategii na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju… Prof. dr hab. Elżbieta Mączyńska w komunikacie dla PAP szeroko odniosła się do przyjętej Strategii na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju. Poza oceną tego dokumentu, skupiła się także na enumeracji kierunków rozwoju, dzięki którym zaprzestaje się marnotrawić potencjał Polski. Mowa przede wszystkim o przemyśle […]
Prof. Elżbieta Mączyńska

Może się Tobie spodobać