O zamiarach producentów

W serwisie Biznes.Onet.pl ukazał się artykuł nt. „Mączyńska: deficyt w obrotach bieżących lepszy od oczekiwań ekonomistów”.

W artykule powołano się na wypowiedzi prof. dr hab. Elżbiety Mączyńskiej, która zauważa, że saldo obrotów bieżących może informować o zamiarach producentów  w zakresie wzrostu produkcji.

Ekspertka wniosek ten połączyła z wynikami sondażów prowadzonych wśród polskich przedsiębiorców.
Generalnie, jeśli dynamicznie rozwija się produkcja i producenci zamierzają ją zwiększać, to wzrasta import. (…) Może być to zaczynem przyszłego wzrostu produkcji, co korespondowałoby z sondażami prowadzonymi wśród polskich przedsiębiorców. Okazuje się bowiem, że aż 28 proc. spośród nich zgłasza zamiar zwiększenia płac, a duża część zgłasza zamiar zwiększenia zatrudnienia.
Zapraszamy do lektury materiału źródłowego.

Przeczytano: 873 razy.

PTE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Następny wpis

Ujemne saldo dochodów pierwotnych

pon. lut 13 , 2017
Ujemne saldo dochodów pierwotnych na poziomie 5 mld zł! Po opublikowaniu wyników obrotów bieżących przez NBP, problematyczna wydaje się kwestia ujemnego salda dochodów pierwotnych, o czym przypomina prof. Elżbieta Mączyńska. Ujemne saldo dochodów pierwotnych na poziomie 5 mld zł jest mniejsze niż rok temu. W jego skład wchodzą głównie transfery […]
Prof. Elżbieta Mączyńska