A nawet przeciw

Prof. Elżbieta Mączyńska była gościem audycji „Za, a nawet przeciw” (00:21:11). Podczas audycji przeprowadzono sondaż wśród słuchaczy Polskiego Radia (odbiorców audycji) w kwestii zakazu handlu w niedzielę. Na antenie było można usłyszeć również różne opinie ekspertów i słuchaczy.

Profesor Mączyńska oznajmiła, że jest przeciwna temu zakazowi bez względu na kondycje kraju, mimo że obecna sytuacja w kraju jest niekorzystna. Zauważyła przy tym, że trwają walki o rynek, klienta pomiędzy sieciami handlowymi.

Uwidacznia się syndrom gospodarki nadmiaru. Zatem w opinii Profesor każdy przedsiębiorca powinien samodzielnie podejmować decyzje w kwestii pracowania w weekendy.

Zapraszamy do odsłuchania audycji na stronie PolskiegoRadia:

Przeczytano: 942 razy.

PTE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Następny wpis

O zamiarach producentów

pon. lut 13 , 2017
W serwisie Biznes.Onet.pl ukazał się artykuł nt. „Mączyńska: deficyt w obrotach bieżących lepszy od oczekiwań ekonomistów”. W artykule powołano się na wypowiedzi prof. dr hab. Elżbiety Mączyńskiej, która zauważa, że saldo obrotów bieżących może informować o zamiarach producentów  w zakresie wzrostu produkcji. Ekspertka wniosek ten połączyła z wynikami sondażów prowadzonych […]
Prof. Elżbieta Mączyńska