Efekty programu 500 plus

Efekty programu 500 plus to jeden z tematów przewodnich programu Biznes Informacji w dn. 07.02.2017 r.

Gościem red. Roberta Bernatowicza była prof. dr hab. Elżbieta Mączyńska, która wypowiadała się w kwestii korzyści i kosztów związanych z programem 500+.

Jako ekspert ds. gospodarczych wypowiadała się pozytywnie o efektach programu „500+”, zauważając, że program ten pobudził gospodarkę. Profesor zauważyła, że część środków z programu „500+”, którymi rodziny dysponowały były przeznaczone na spłatę pożyczek, co w jej opinii jest racjonalną decyzją z punktu widzenia ekonomicznego.

Ekspertka mówiła również o tym, że program „500+” wpłynął na kondycję segmentu pożyczek tzw. „chwilówek”. Obok tematu wydatkowania środków z rządowego programu „500+”, wspomniano jaki wpływ ma ten program na zmianę skłonności do oszczędzania.

Nie pominięto także tematu obligacji, które miały w zamyśle rządu być wykupywane przez beneficjentów programu „500+”. Niestety przewidywania rządu są rozbieżne z zachowaniem rodzin uczestniczących ww. programie.

 

Zapraszamy do obejrzenia programu na platformie IPLA.TV:

IPLA.TV: Biznes Informacje – 07/02/2017

 

 

Efekty programu 500 plus

Przeczytano: 1668 razy.

Opublikowane w TV

PTE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Następny wpis

Handel w niedziele?

śr. lut 8 , 2017
Prof. Elżbieta Mączyńska była gościem programu „Puls gospodarki” PolskiegoRadia24. Wątkiem przewodnim audycji był handel w niedziele. Na początku audycji Profesor została zapytana o opinię dot. regulacji zakazujących handlu w niedziele. Ekspertka zauważyła, że należałoby przede wszystkich wyjść od sprawdzenia czy  przestrzegane są przepisy Kodeksu pracy, m.in. czas pracy, należyte traktowanie, należyte […]