Patriotyzm gospodarczy

Patriotyzm gospodarczy, co to takiego?

Profesor Elżbieta Mączyńska udzieliła obszernego wywiadu dla miesięcznika „W drodze” 2017, nr 2 (522).

Wywiad, o którym mowa został zatytułowany „Dobre, bo polskie” (s. 54-63). Rozmowę przeprowadził red. Tomasz Maćkowiak.

W wywiadzie Profesor tłumaczy, co to jest i na czym polega patriotyzm gospodarczy. Wyjaśnia także, jaka jest istota marnotrawstwa i jak wiąże się ono patriotyzmem gospodarczym.
Odniesiono się również do rządowego programu 500 plus, który został uznany przez prof. Mączyńską za jedno z narzędzi wspierania patriotyzmu gospodarczego.
Wymowne są również fragmenty dot. renacjonalizacji banków i podkreślenie faktu, że jedynym celem gospodarki nie jest zarąbanie pieniędzy. Jak eksplikuje ekspertka, owszem cel ten jest ważny, ale należy skupić się na całym procesie gospodarowania, na harmonijnym rozwoju, który uwzględnia różne cele.

Miesięcznik można nabyć w salonach EMPIK.

Fragment wywiadu jest dostępny na stronie Wydawcy czasopisma.

Link do fragmentu wywiadu:

Patriotyzm gospodarczy

Przeczytano: 1400 razy.

PTE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Następny wpis

Wykorzystywać kapitał krajowy

śr. lut 1 , 2017
Wykorzystywać kapitał krajowy… – w większym stopniu niż obecnie… Na stronie Polskiego Radia PL można zapoznać się z fragmentami rozmów przeprowadzonych z ekspertami. Interesujący jest fragment wypowiedzi prof. Elżbiety Mączyńskiej, prezesa Polskiego Towarzystwa Ekonomicznego, która zwraca uwagę na to, aby zwiększyć wykorzystanie kapitału krajowego, bo może to przynieść korzyści dla […]