O problemach UE

Prof. dr hab. Elżbieta Mączyńska uczestniczyła w audycji radia TOK FM (EKG). Rozmawiano o tematach powiązanych z integracją UE, do których należy zaliczyć m.in.: Brexit i strefę euro. W tym kontekście nawiązywano do sytuacji gospodarczej Polski.

Profesor Mączyńska odwołała się do wyników sondażu Gazety Wyborczej w sprawie uczestnictwa Polski w UE , z których wynika, że większość Polaków opowiadają się za tym uczestnictwem (70% głosowało za). Niepokojącym sygnałem, zdaniem prezesa PTE są wyniki sondażu wśród młodego pokolenia, które sceptycznie podchodzi do uczestnictwa Polski w UE.

W dalszej części audycji poruszono kwestię wejścia do strefy euro. Ekonomistka twierdzi, że obecnie należy podchodzić z dystansem do wejścia Polski do strefy euro z uwagi na wątpliwości dot. funkcjonowania jej funkcjonowania. Wydaje się, że był to pomysł polityczny, prawdopodobnie nie wynikający z przesłanego ekonomicznych.

Ponadto profesor Elżbieta Mączyńska zauważyła, że kurs złotego nie zmieni się drastycznie, podobnie jak ocena agencji ratingowej Fitch. Jak podkreśla Profesor agencja Fitch raczej jest ostrożna w swoich ocenach.

W celu odsłuchania audycji należy kliknąć na button „Posłuchaj”, który znajduje się poniżej.

<iframe frameborder=0 width=100% height=100% src=”http://audycje.tokfm.pl/widget/38830″></iframe>

O problemach UE

Przeczytano: 1679 razy.

PTE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Następny wpis

Strefa euro

pt. lip 1 , 2016
Profesor Elżbieta Mączyńska była gościem Kuby Strzyczkowskiego w programie „Magazyn Europejski” Polskiego Radia. Tematem audycji była strefa euro. Podczas audycji Profesor powiedziała, że strefa euro, podobnie jak cała Unia Europejska wymaga wielu zmian. Zdaniem ekonomistki, nie jest to dobry czas na wchodzenie Polski do strefy euro, gdyż po pierwsze strefa […]