Podatek obrotowy: czy przyjąć, a może nie?

Podatek obrotowy – przyjąć, a może nie? Profesor Elżbieta Mączyńska była gościem programu pt. „Za, a nawet przeciw” w radiowej Jedynce.

Profesor Elżbieta Mączyńska zabrała głos w dyskusji nt. podatku obrotowego ok. 41 minuty 9 sekundy programu:

 

„To, co jest tam pozytywnego, to rozwiązania, które powodują, że te mniejsze sklepy będą mogły płacić mniejszy podatek, a niektóre mogą być wyłączone z tego podatku. Czyli to jakby zmniejsza tę asymetrię jeśli chodzi o konkurowanie na rynku, bo te giganty przytłaczają te mniejsze przedsiębiorstwa handlowe. I te giganty handlowe tworzą struktury paraoligopolistyczne, czyli one mogą narzucać różne warunki rynkowe niezależnie od tego, jaka jest sytuacja na rynku.Czyli oligopolistyczne struktury zagrażają wolnorynkowej gospodarki zasady konkurencji. To jest pozytywne i potrzebne.”

Więcej

Przeczytano: 954 razy.

PTE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Następny wpis

TVP Warszawa: O deflacji, płacach, programie Morawieckiego i neoliberalizmie

pt. cze 17 , 2016
Profesor Elżbieta Mączyńska była gościem Wiktora Legowicza w programie „Porozmawiajmy o ekonomii” na antenie TVP Warszawa. Rozmawiano między innymi o deflacji, płacach, programie Morawieckiego, neoliberalizmie a także o szkolnictwie wyższym. W programie poruszono kwestię deflacji i prognoz dot. odwrócenia trendu deflacyjnego. Jak dostrzegła Prof. Elżbieta Mączyńska, deflacja jest „usypiaczem” gospodarki, […]