Ośrodek analizy efektywności wykorzystania środków finansowych na ochronę zdrowia

Profesor Elżbieta Mączyńska na łamach Gazety Lekarskiej podkreśla, że „w Polsce potrzebny jest interdyscyplinarny, specjalistyczny ośrodek analizy efektywności wykorzystania środków finansowych na ochronę zdrowia, nie tylko pod kątem ich racjonalności dla systemu, ale również dla całej gospodarki”. Jak zauważa Profesor Mączyńska w świetle aktualnych trendów demograficznych, problematyczne są zarówno kwestie nierówności w sferze dostępu do usług medycznych (w stosunku do krajów UE), jak również kwestie dot. obniżenia produktywności, co może przełożyć się na spowolnienia (a nawet zahamowanie) rozwoju gospodarczego. Zdaniem Profesor, niezbędne jest stosowanie całościowego rachunku, dzięki któremu będzie można dokonać holistycznej analizy kosztów oraz efektów procedur, które zostały zastosowane.Więcej


Profesor Elżbieta Mączyńska na łamach Gazety Lekarskiej podkreśla, że „w Polsce potrzebny jest interdyscyplinarny, specjalistyczny ośrodek analizy efektywności wykorzystania środków finansowych na ochronę zdrowia, nie tylko pod kątem ich racjonalności dla systemu, ale również dla całej gospodarki”.

Jak zauważa Profesor Mączyńska w świetle aktualnych trendów demograficznych, problematyczne są zarówno kwestie nierówności w sferze dostępu do usług medycznych (w stosunku do krajów UE), jak również kwestie dot. obniżenia produktywności, co może przełożyć się na spowolnienia (a nawet zahamowanie) rozwoju gospodarczego.

Zdaniem Profesor, niezbędne jest stosowanie całościowego rachunku, dzięki któremu będzie można dokonać holistycznej analizy kosztów oraz efektów procedur, które zostały zastosowane.WięcejPrzeczytano: 1053 razy.

PTE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Następny wpis

Brexit

wt. cze 14 , 2016
Brexit – pesymistyczne i optymistyczne wizje widziane oczyma gości Macieja Głogowskiego w Radiu TOKFM. O Brexit rozmawiali prof. Elżbieta Mączyńska, prof. Andrzej Koźmiński i Ignacy Morawski w programie Macieja Głogowskiego pt. „EKG – Ekonomia, Kapitał, Gospodarka”. Program rozpoczął się od „czarnych” scenariuszy. W ich kontekście, Prezes Polskiego Towarzystwa Ekonomicznego prof. dr […]