O kwestii frankowiczów

Profesor Elżbieta Mączyńska przedstawiła swoje stanowisko na temat rozstrzygania kwestii frankowiczów poprzez działania ustawowe, proponując alternatywne rozwiązania.

„Generalnie jestem przeciwna rozstrzyganiu tej kwestii frankowiczów poprzez działania ustawowe, czy też takie działania na tak wysokim szczeblu. Ja rozumiem, że Pan prezydent się zobowiązał i chce z tego zobowiązania się wywiązać, ale uważam, że jest od tego Rzecznik Finansowy. Pani Aleksandra Wictorow dość wyraziście i klarownie przedstawiła te kwestie. Są sądy w przypadkach, kiedy rzeczywiście są argumenty na to, że były stosowane klauzule niedozwolone w umowach lub też kredytobiorca był wprowadzany w błąd. I to, co moim zdaniem byłoby celowe, gdyby ze strony prezydenta była pomoc prawna. Zresztą jest już instytucja pomocy prawnej na szczeblu prezydenta”.

Szerzej na stronie Polskiego Radia – link poniżej.

Posłuchaj

Przeczytano: 928 razy.

PTE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Następny wpis

Adam Glapiński szefem NBP

pt. cze 10 , 2016
W prasie i serwisach informacyjnych pojawiły się artykuły o powołaniu nowego szefa NBP. Znalazły się w nich wypowiedzi ekspertów, którzy oceniają wyzwania stojące przed prof. A. Glapińskim. Wśród nich, znajduje się obszerny komentarz prof. Elżbiety Mączyńskiej. Zdaniem prof. Elżbiety Mączyńskiej głównym wyzwaniem dla prof. A. Glapińskiego będzie przede wszystkim deflacja, a nie, […]