O kandydaturze prof. Adama Glapińskiego na prezesa NBP

Profesor Elżbieta Mączyńska w pozytywnym tonie wypowiedziała się na temat kandydatury prof. Adama Glapińskiego na stanowisko prezesa NBP.

Prezes PTE zauważyła, że prof. Adam Glapiński to polihistor, który posiada nie tylko ogromną wiedzę teoretyczną z zakresu ekonomii, ale również jest pragmatykiem z zakresu polityki pieniężnej; zgłębiał także swoją wiedzę w zakresie funkcjonowania sektora bankowego w realnej gospodarce.


Skomentuj
WięcejProfesor Elżbieta Mączyńska w pozytywnym tonie wypowiedziała się na temat kandydatury prof. Adama Glapińskiego na stanowisko prezesa NBP.

Prezes PTE zauważyła, że prof. Adam Glapiński to polihistor, który posiada nie tylko ogromną wiedzę teoretyczną z zakresu ekonomii, ale również jest pragmatykiem z zakresu polityki pieniężnej; zgłębiał także swoją wiedzę w zakresie funkcjonowania sektora bankowego w realnej gospodarce.


Więcej na ten temat można przeczytać w następujących serwisach:

WyborczaWP.PLSTOOQMPOLSKA24Przedsiębiorca OnlineMedia Senior


Przeczytano: 656 razy.

PTE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Następny wpis

Prof. Elżbieta Mączyńska gościem programu "Za, a nawet przeciw"

pon. maj 9 , 2016
<blockquote><p text-align="justify"> <B>Profesor Elżbieta Mączyńska była gościem audycji "Za, a nawet przeciw" Polskiego Radia w dn. 9.05.2016 r. Podczas audycji poruszono temat odpowiedzialności za kredyty frankowe.</b> <BR><BR> Prof. Elżbieta Mączyńska zauważyła, że grupa osób, która zaciągała kredyty we frankach szwajcarskich nie jest homogeniczna. Można ją podzielić na trzy typy osób:<BR> - pierwszy typ to osoby, które były wprowadzone przez banki w błąd i nie były świadome ryzyka kursowego;<BR> - drugi typ to osoby świadome ryzyka kursowego, które zdecydowały się na kredyty we frankach szwajcarskich, mimo, iż mogły zaciągnąć je w innej walucie;<BR> - trzeci typ to spekulanci - osoby świadome ryzyka kursowego, które zaciągały kredyty na cele inwestycyjne. <BR><BR> Prezes PTE, zauważyła, że banki powinny być odpowiedzialne za kredyty frankowe w takim zakresie, w jakim same zawiniły. Natomiast za zaciąganie kredytów odpowiedzialni są kredytobiorcy. <BR><BR> [button link="http://prezes.pte.pl/dalej/polskie-radio-a-nawet-przeciw-o-odpowiedzialnosci-kredytow-frankowych/#comments" color="default" size="small" type="" shape="" target="_self" title="" gradient_colors="|" gradient_hover_colors="|" accent_color="" accent_hover_color="" bevel_color="" border_width="1px" shadow="" icon="fa-comment-o" icon_position="left" icon_divider="no" modal="" animation_type="0" animation_direction="left" animation_speed="1" alignment="right" class="" id=""]Skomentuj[/button] <BR><BR> [button link="http://prezes.pte.pl/dalej/polskie-radio-a-nawet-przeciw-o-odpowiedzialnosci-kredytow-frankowych/" color="default" size="small" type="" shape="" target="_self" title="" gradient_colors="|" gradient_hover_colors="|" accent_color="" accent_hover_color="" bevel_color="" border_width="1px" shadow="" icon="fa-plus" icon_position="left" icon_divider="no" modal="" animation_type="0" animation_direction="left" animation_speed="1" alignment="right" class="" id=""]Więcej[/button] <BR><BR> </p></blockquote>