Komentarz do drugiej ankiety z cyklu „Konsens ekonomistów”

Prezes Polskiego Towarzystwa Ekonomicznego uprzejmie zaprasza do zapoznania się z wynikami drugiej ankiety z cyklu „Konsens ekonomistów” oraz z komentarzem opublikowanym na blogu „Jak na dłoni” Pana redaktora Jacka Żakowskiego.

Komentarz


Wyniki


POZOSTAŁE INFORMACJE


Prezes Polskiego Towarzystwa Ekonomicznego uprzejmie zaprasza do zapoznania się z wynikami drugiej ankiety z cyklu „Konsens ekonomistów” oraz z komentarzem opublikowanym na blogu „Jak na dłoni” Pana redaktora Jacka Żakowskiego.

Komentarz


Wyniki


POZOSTAŁE INFORMACJEPrzeczytano: 490 razy.

PTE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Następny wpis

Kontrowersje wokół prywatyzacji przedsiębiorstw

czw. kw. 7 , 2016
<blockquote><p text-align="justify"> Prof. Elżbieta Mączyńska była gościem Błażeja Prośniewskiego na antenie Polskiego Radia w programie "Puls gospodarki". Audycja radiowa głównie skupiała się wokół sprawy Ciechu oraz zmian w systemie emerytalnym, jednak podczas niej poruszono również temat przeciwdziałania szarej strefie.<BR><BR> W pierwszej części audycji za przewodnią myśl można uznać wypowiedź prof. Elżbiety Mączyńskiej, która zabrała głos w sprawie prywatyzacji przedsiębiorstw i ich wyceny. Profesor zwróciła uwagę, że cena przedsiębiorstw nie zależy wyłącznie od wartości jego aktywów, ale także od perspektyw rozwojowych, dodając, że prywatyzacja zawsze łączy się z kontrowersjami.<BR><BR> Natomiast w kontekście zmian emerytalnych, prezes PTE zauważyła, że powinny one wynikać z wydłużającej się średniej długości życia i uwzględniać elastyczne rozwiązania.<BR><BR> Ponadto należy podkreślić w odniesieniu do drugiej części audycji, że na tle omawianej problematyki związanej z funkcjonowaniem szarej strefy, kluczowym punktem wyjścia była uwaga Profesor, że wpływy z VAT-u nie korelują z PKB. Jednym z rozwiązań, jakie przytoczyła prof. E. Mączyńska jest ograniczenie obrotu gotówkowego na rzecz bezgotówkowego, bowiem rozliczenia gotówkowe odpowiadają za ok. 10% PKB szarej strefy. <BR><BR> [button link="http://prezes.pte.pl/dalej/polskie-radio-kontrowersje-wokol-prywatyzacji-przedsiebiorstw/" color="default" size="small" type="" shape="" target="_blank" title="" gradient_colors="|" gradient_hover_colors="|" accent_color="" accent_hover_color="" bevel_color="" border_width="1px" shadow="" icon="fa-plus" icon_position="left" icon_divider="no" modal="" animation_type="0" animation_direction="left" animation_speed="1" alignment="left" class="" id=""]Więcej[/button] <BR><BR> </p></blockquote>