O zaciąganiu kredytów na niekorzystnych warunkach

Na stronie Dziennika Polskiego 24 ukazał się artykuł nt. „Lichwa została trochę ograniczona”, w którym powołano się na wypowiedź profesor Elżbiety Mączyńskiej. Prof. Mączyńska eksplikuje zaciąganie kredytów na niekorzystnych warunkach zjawiskiem nierówności społecznych. Zauważa przy tym, że społeczeństwo można podzielić na tych, którzy mają możliwość dokonywania wyboru pomiędzy różnymi ofertami bankowymi i na osoby, które takiej możliwości nie mają, w związku z tym zaciągają kredyty tam, gdzie je otrzymają.

PrzeczytajNa stronie Dziennika Polskiego 24 ukazał się artykuł nt. „Lichwa została trochę ograniczona”, w którym powołano się na wypowiedź profesor Elżbiety Mączyńskiej. Prof. Mączyńska eksplikuje zaciąganie kredytów na niekorzystnych warunkach zjawiskiem nierówności społecznych. Zauważa przy tym, że społeczeństwo można podzielić na tych, którzy mają możliwość dokonywania wyboru pomiędzy różnymi ofertami bankowymi i na osoby, które takiej możliwości nie mają, w związku z tym zaciągają kredyty tam, gdzie je otrzymają.

Przeczytaj


Przeczytano: 513 razy.

PTE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Następny wpis

Prof. Elżbieta Mączyńska o absurdach polskiego systemu podatkowego

śr. mar 23 , 2016
<blockquote><p text-align="justify"> Prof. Elżbieta Mączyńska, prezes Polskiego Towarzystwa Ekonomicznego była gościem radia TOK FM. Audycja była poświęcona aktualnym problemom gospodarczym Polski, przy czym prof. Elżbieta Mączyńska zwróciła szczególną uwagę na kwestię absurdów w polskim systemie podatkowym, przypominając o działaniu regresywnego systemu podatkowego dochodowego. Pani Profesor wspomniała również o wynikach badań A. Deatona w świetle omawianego problemu rozpiętości dochodowych i majątkowych. Wątkom tym można szerzej przysłuchać się, odtwarzając zapis audycji.<BR><BR> [button link="http://prezes.pte.pl/prof-elzbieta-maczynska-o-absurdach-polskiego-systemu-podatkowego/" color="default" size="small" type="" shape="" target="_self" title="" gradient_colors="|" gradient_hover_colors="|" accent_color="" accent_hover_color="" bevel_color="" border_width="1px" shadow="" icon="fa-plus" icon_position="left" icon_divider="no" modal="" animation_type="0" animation_direction="left" animation_speed="1" alignment="left" class="" id=""]Więcej[/button] <BR><BR> </p></blockquote>