Wyborcza BIZ zasięga opinii członka Narodowej Rady Rozwoju przy prezydencie nt. Planu Morawieckiego

Redaktor Patrycja Maciejewicz w dn. 7 marca opublikowała na łamach Wyborczej BIZ artykuł dot. Planu Morawieckiego. Plan Morawieckiego został zaprezentowany na Narodowej Radzie Rozwoju przy prezydencie.


Gazeta Wyborcza tuż przed spotkaniem zasięgnęła opinii eksperta i jednocześnie jednego z członków NRR – prof. Elżbiety Mączyńskiej:
Traktuję ten plan jak wizję. Kierunkowo jest ona słuszna, ale najważniejsze są szczegóły operacyjne, zwłaszcza dotyczące pieniędzy na jej zrealizowanie, ich pochodzenia i możliwości wykorzystania (…) Pytanie, czy przy obecnym stanie systemu możliwe jest, że w zderzeniu z wielkimi firmami i ich silnymi zespołami prawnymi nasz fiskus wygra. Moim zdaniem to wątpliwe.WięcejRedaktor Patrycja Maciejewicz w dn. 7 marca opublikowała na łamach Wyborczej BIZ artykuł dot. Planu Morawieckiego. Plan Morawieckiego został zaprezentowany na Narodowej Radzie Rozwoju przy prezydencie.


Gazeta Wyborcza tuż przed spotkaniem zasięgnęła opinii eksperta i jednocześnie jednego z członków NRR – prof. Elżbiety Mączyńskiej:
Traktuję ten plan jak wizję. Kierunkowo jest ona słuszna, ale najważniejsze są szczegóły operacyjne, zwłaszcza dotyczące pieniędzy na jej zrealizowanie, ich pochodzenia i możliwości wykorzystania (…) Pytanie, czy przy obecnym stanie systemu możliwe jest, że w zderzeniu z wielkimi firmami i ich silnymi zespołami prawnymi nasz fiskus wygra. Moim zdaniem to wątpliwe.Artykuł


Przeczytano: 612 razy.

PTE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Następny wpis

Prof. Elżbieta Mączyńska: W świecie burzliwych przemian nic nie jest niemożliwe

śr. mar 9 , 2016
<blockquote><p text-align="justify"> Profesor Elżbieta Mączyńska była gościem programu "EKG - Ekonomia, Kapitał, Gospodarka" w radiu TOK FM, który był emitowany 7 marca. <BR> Podczas audycji próbowano odpowiedzieć na pytanie: czy w Polsce za 15 lat zarobki zrównają się z zarobkami krajów zachodnich? <br> <b>Prof. Elżbieta Mączyńska zauważyła, że "w świecie burzliwych przemian nic nie jest niemożliwe". Prezes PTE dodała, że będzie to zależało przede wszystkim od tempa wzrostu gospodarczego i produktywności pracy.</b> <BR>W dalszej cześci audycji, Profesor Elżbieta Mączyńska przełamując mur świadomego przemilczania sukcesów polskich przedsiębiorstw, zauważyła przedsiębiorstwo ALUMAST z Wodzisławia Śląskiego, które z niedużego przedsiębiorstwa stało się przedsiębiorstwem globalnym. <br><BR> [button link="http://prezes.pte.pl/prof-elzbieta-maczynska-swiecie-burzliwych-przemian-nic-niemozliwe/" color="default" size="small" type="" shape="" target="_self" title="" gradient_colors="|" gradient_hover_colors="|" accent_color="" accent_hover_color="" bevel_color="" border_width="1px" shadow="" icon="fa-plus" icon_position="left" icon_divider="no" modal="" animation_type="0" animation_direction="left" animation_speed="1" alignment="left" class="" id=""]Więcej[/button] <BR><BR> </p></blockquote>