Prof. Mączyńska: Pieniądz lubi ciszę

Prof. Elżbieta Mączyńska – prezes Polskiego Towarzystwa Ekonomicznego i członek Rady Nadzorczej PKO BP była gościem „Jedynki” w programie Roberta Lidke, który był nadawany w dniu 04.03.2016.
Audycja Polskiego Radia dotyczyła sektora bankowego i ustawy o przewalutowaniu kredytów frankowych.

Redaktor Robert Lidke powołał się na wypowiedź wiceministra finansów K. Raczkowskiego (z dnia 03.03.2016), z której wynika, że może upaść kilka małych banków.

W tym kontekście Prof. Elżbieta Mączyńska przypomniała powiedzenie „pieniądz lubi ciszę”, zauważając, że niektóre informacje mogą wywołać niepotrzebną panikę. Toteż nie powinno się straszyć opinii publicznej komunikatami o prawdopodobnym bankructwie polskiego banku, lecz skupić na analizie rynku. W optymistycznym tonie, prof. Elżbieta Mączyńska wspomniała, że niektóre z banków odnotowują pokaźne zyski, mimo trudnego okresu na rynku.WięcejProf. Elżbieta Mączyńska – prezes Polskiego Towarzystwa Ekonomicznego i członek Rady Nadzorczej PKO BP była gościem „Jedynki” w programie Roberta Lidke, który był nadawany w dniu 04.03.2016.
Audycja Polskiego Radia dotyczyła sektora bankowego i ustawy o przewalutowaniu kredytów frankowych.

Redaktor Robert Lidke powołał się na wypowiedź wiceministra finansów K. Raczkowskiego (z dnia 03.03.2016), z której wynika, że może upaść kilka małych banków.

W tym kontekście Prof. Elżbieta Mączyńska przypomniała powiedzenie „pieniądz lubi ciszę”, zauważając, że niektóre informacje mogą wywołać niepotrzebną panikę. Toteż nie powinno się straszyć opinii publicznej komunikatami o prawdopodobnym bankructwie polskiego banku, lecz skupić na analizie rynku. W optymistycznym tonie, prof. Elżbieta Mączyńska wspomniała, że niektóre z banków odnotowują pokaźne zyski, mimo trudnego okresu na rynku.Posłuchaj


Przeczytano: 931 razy.

PTE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Następny wpis

Nowy system otwiera możliwość zaistnienia emerytury obywatelskiej

śr. mar 9 , 2016
<blockquote><p text-align="justify"> <b>Prof. Elżbieta Mączyńska udzieliła krótkiej wypowiedzi dla Dziennik PL w kontekście nowego systemu, który zakłada jedną progresywną daninę zamiast PIT oraz towarzyszącemu jemu składek na ZUS i NFZ.</b><BR><BR> Prof. Elżbieta Mączyńska zauważyła przy tym, że nowy system otwiera możliwość równej emerytury dla każdego, czyli tzw. emerytury obywatelskiej.<BR><BR> [button link="http://prezes.pte.pl/nowy-system-otwiera-mozliwosc-zaistnienia-emerytury-obywatelskiej/" color="default" size="small" type="" shape="" target="_self" title="" gradient_colors="|" gradient_hover_colors="|" accent_color="" accent_hover_color="" bevel_color="" border_width="1px" shadow="" icon="fa-plus" icon_position="left" icon_divider="no" modal="" animation_type="0" animation_direction="left" animation_speed="1" alignment="left" class="" id=""]Więcej[/button]<BR><BR></p></blockquote>