Profesor Elżbieta Mączyńska na antenie Polskiego Radia 24 wypowiadała się nt. gazociągu Nord Stream 2

Profesor Elżbieta Mączyńska była gościem Błażeja Prośniewskiego w Polskim Radiu 24, w programie „Puls Gospodarki”. Przewodnim tematem audycji była sytuacja na rynku cen ropy naftowej w kontekście zależności ekonomicznych we współczesnych gospodarkach.Profesor Elżbieta Mączyńska nawiązała do zagadnienia sekularnej stagnacji i jej symptomów, wyjaśniając, jakie mogą być konsekwencje towarzyszące tej sytuacji w gospodarce. Kondycję gospodarczą Polski odniesiono do skali globalnej, zarówno w krótkim, jak i długim okresie. Ponadto Profesor Elżbieta Mączyńska wyjaśniła, dlaczego ekstrapolacja na podstawie danych historycznych nie jest odpowiednią metodą do prognozowania z punktu widzenia ekonometrycznego.Podczas audycji poruszono również temat gazociągu Nord Stream 2 w kontekście spotkania premier Beaty Szydło z kanclerz Angelą Merkel.Druga część audycji dotyczyła programu prorodzinnego „Rodzina 500+” oraz podatków.


Przejdź do audycji


Profesor Elżbieta Mączyńska była gościem Błażeja Prośniewskiego w Polskim Radiu 24, w programie „Puls Gospodarki”. Przewodnim tematem audycji była sytuacja na rynku cen ropy naftowej w kontekście zależności ekonomicznych we współczesnych gospodarkach.


Profesor Elżbieta Mączyńska nawiązała do zagadnienia sekularnej stagnacji i jej symptomów, wyjaśniając, jakie mogą być konsekwencje towarzyszące tej sytuacji w gospodarce. Kondycję gospodarczą Polski odniesiono do skali globalnej, zarówno w krótkim, jak i długim okresie. Profesor Elżbieta Mączyńska wyjaśniła, dlaczego ekstrapolacja na podstawie danych historycznych nie jest odpowiednią metodą do prognozowania z punktu widzenia ekonometrycznego.


Podczas audycji poruszono również temat gazociągu Nord Stream 2 w kontekście spotkania premier Beaty Szydło z kanclerz Angelą Merkel.

Druga część audycji dotyczyła programu prorodzinnego „Rodzina 500+” oraz podatków.


Przejdź do audycji


Przeczytano: 709 razy.

PTE

Następny wpis

Komentarz dla PAP dot. programu "500+" w kontekście zapaści demograficznej

niedz. lut 14 , 2016
<blockquote><p text-align="justify">Profesor Elżbieta Mączyńska udzieliła wypowiedzi dla Polskiej Agencji Prasowej (PAP) na temat programu prorodzinnego "500 plus" w kontekście obecnej sytuacji demograficznej, wskazując na pozytywne aspekty tego programu z punktu widzenia nowej ekonomii (gospodarki opartej na wiedzy).<BR><BR> [button link="http://prezes.pte.pl/dalej/polska-agencja-prasowa-komentarz-prof-maczynska-program-500-plus-zapasc-demograficzna/" color="default" size="" type="" shape="" target="_blank" title="" gradient_colors="|" gradient_hover_colors="|" accent_color="" accent_hover_color="" bevel_color="" border_width="1px" shadow="" icon="fa-youtube-play" icon_position="right" icon_divider="yes" modal="" animation_type="0" animation_direction="left" animation_speed="1" alignment="left" class="" id=""]Obejrzyj materiał wideo[/button] <BR><BR></p></blockquote>

Może się Tobie spodobać