Ocena prof. Elżbiety Mączyńskiej ws. obciążeń w związku z przewalutowaniem kredytów na łamach „Gazety Prawnej”

Na łamach „Gazety Prawnej” poruszono kwestię przewalutowania kredytów hipotecznych.


Prof. Elżbieta Mączyńska, odpowiadając na pytanie, czy sektor bankowy sprosta obciążeniom w związku z przewalutowaniem kredytów, zauważyła, że w przypadku rozłożenia tych kosztów na okres 20-30 lat jest to prawdopodobne.Jednak bez możliwości rozłożenia tych kosztów w czasie, prof. Elżbieta Mączyńska zaznaczyła, że:

„(…) konsekwencje poniosą podatnicy, bo w ratowanie banków musiałoby się włączyć państwo”.


Przejdź do artykułu


Na łamach „Gazety Prawnej” poruszono kwestię przewalutowania kredytów hipotecznych.

Prof. Elżbieta Mączyńska, odpowiadając na pytanie, czy sektor bankowy sprosta obciążeniom w związku z przewalutowaniem kredytów, zauważyła, że w przypadku rozłożenia tych kosztów na okres 20-30 lat jest to prawdopodobne.

Jednak bez możliwości rozłożenia tych kosztów w czasie, prof. Elżbieta Mączyńska zaznaczyła, że :

„(…) konsekwencje poniosą podatnicy, bo w ratowanie banków musiałoby się włączyć państwo”.Przejdź do artykułu


Przeczytano: 351 razy.

PTE

Następny wpis

Komentarz prof. Elżbiety Mączyńskiej nt. funkcjonowania Narodowej Rady Rozwoju

pt. lut 12 , 2016
<blockquote><p text-align="justify">W Gazecie Wyborczej pojawił się artykuł na temat rezygnacji jednego z członków Narodowej Rady Rozwoju przy prezydencie A. Dudzie.<BR><br> Poruszono argumenty za i przeciw funkcjonowaniu NRR. O wypowiedź w tej kwestii poproszono również prof. Elżbietę Mączyńską - prezesa Polskiego Towarzystwa Ekonomicznego: <BR> <strong>"Wielu członków rady ma zastrzeżenia do jej działania i przedstawiamy je prezydentowi".</strong><BR><BR> Profesor E. Mączyńska dodała, że: <BR> <strong>"Jeśli nawet władze nie wykorzystają należycie ostrzeżeń, to przynajmniej może to działać na zasadzie kropli, która drąży skałę. Różne rady przez 20 lat opracowały dziesiątki raportów, a władze nader często robią odwrotnie, niż im się zaleca. Nie uważam, że w ten sposób utożsamiam się z polityką PiS, ani że taka obecność jest zawstydzająca czy szkodliwa".</strong><BR><BR> [button link="http://prezes.pte.pl/dalej/gazeta-wyborcza-pl-o-funkcjonowaniu-narodowej-raady-rozwoju/" color="default" size="" type="" shape="" target="_blank" title="" gradient_colors="|" gradient_hover_colors="|" accent_color="" accent_hover_color="" bevel_color="" border_width="1px" shadow="" icon="fa-unlock" icon_position="right" icon_divider="yes" modal="" animation_type="0" animation_direction="left" animation_speed="1" alignment="left" class="" id=""]Przejdź do artykułu[/button]<BR><BR></p></blockquote>