Money PL: Pozytywna ocena prof. E. Mączyńskiej dla realizacji budżetu 2016 i programu „Rodzina 500+”

Prof. Elżbieta Mączyńska ocenia możliwość realizacji budżetu na 2016 rok i założenia programu „Rodzina 500+” w łagodnym i optymistycznym tonie.


Jednak w kontekście programu „Rodzina 500+” akcentuje:

„Same wypłaty w postaci gotówkowej nie rozwiązują problemów rodzin, problemów demograficznych, o których mówi rząd. Tu potrzebna jest inwestycja w infrastrukturę prorodzinną: żłobki, świetlice, punkty opieki dziennej itp., a to dodatkowe koszty”.


Przejdź do artykułu


Prof. Elżbieta Mączyńska ocenia możliwość realizacji budżetu na 2016 rok i założenia programu „Rodzina 500+” w łagodnym i optymistycznym tonie.

Jednak w kontekście programu „Rodzina 500+” akcentuje:

„Same wypłaty w postaci gotówkowej nie rozwiązują problemów rodzin, problemów demograficznych, o których mówi rząd. Tu potrzebna jest inwestycja w infrastrukturę prorodzinną: żłobki, świetlice, punkty opieki dziennej itp., a to dodatkowe koszty”.Przejdź do artykułuPrzeczytano: 622 razy.

PTE

Następny wpis

Prof. E. Mączyńska gościem Daniela Passenta

wt. lut 2 , 2016
<blockquote><p text-align="justify">Prof. Elżbieta Mączyńska, Jerzy Haszczyński oraz Jarosław Kuisz byli gośćmi programu pt. "Salon - Goście Passenta (Daniel Passent)".<BR><BR> Podczas audycji prof. Elżbieta Mączyńska podzieliła się optymistyczną informacją na temat ekonomicznego wizerunku Polski, który mimo niekorzystnej oceny wydanej przez agencję ratingową S&P, odrabia straty. Odzwierciedla się to między innymi na rynku walutowym przez pryzmat umacniania się złotego względem franka.<BR><BR> W programie Daniela Passenta nie zabrakło również przestrzeni dla dyskusji o obecnej sytuacji demograficznej. W tej kwestii prof. E. Mączyńska zaakcentowała, że:<BR><br> <strong>"błędem wszystkich rządów w całym okresie transformacji były zaniedbania demograficzne. Obowiązkiem każdego rządu, tego i następnych, jest dbałość o kwestie ludnościowe. Niestety mamy zapaść demograficzną".</strong></p><br> [button link="http://prezes.pte.pl/prof-e-maczynska-gosciem-daniela-passenta/" color="default" size="" type="" shape="" target="_self" title="" gradient_colors="|" gradient_hover_colors="|" accent_color="" accent_hover_color="" bevel_color="" border_width="1px" shadow="" icon="fa-play" icon_position="left" icon_divider="yes" modal="" animation_type="0" animation_direction="left" animation_speed="1" alignment="left" class="" id=""]Posłuchaj audycji[/button] <br><BR></blockquote>