Rzeczpospolita o debacie PTE

W „Rzeczpospolitej” ukazał się artykuł na temat debaty zorganizowanej przez Polskie Towarzystwo Ekonomiczne oraz Bank Polskiej Spółdzielczości S.A. pt. „Obciążenia Banków Spółdzielczych – granice ich możliwości”, która odbyła się 20 stycznia 2016 r.

Za myśl przewodnią tej debaty „Rzeczpospolita” przyjęła słowa prof. E. Mączyńskiej:
„W przeciwieństwie do krajów UE mamy do czynienia z marginalizowaniem sektora spółdzielczego. To był wielki błąd transformacji”.


Przeczytaj artykułW „Rzeczpospolitej” ukazał się artykuł na temat debaty zorganizowanej przez Polskie Towarzystwo Ekonomiczne oraz Bank Polskiej Spółdzielczości S.A. pt. „Obciążenia Banków Spółdzielczych – granice ich możliwości”, która odbyła się 20 stycznia 2016 r.

Za myśl przewodnią tej debaty „Rzeczpospolita” przyjęła słowa prof. E. Mączyńskiej:

„W przeciwieństwie do krajów UE mamy do czynienia z marginalizowaniem sektora spółdzielczego. To był wielki błąd transformacji”.


Przeczytaj artykuł


Przeczytano: 410 razy.

PTE

Następny wpis

Wywiad z prof. Elżbietą Mączyńską na łamach SE nt. TTIP

pon. lut 1 , 2016
<blockquote><B><FONT COLOR="RED">[wp-svg-icons icon="warning" wrap="b"] WYWIAD NIEAUTORYZOWANY</FONT></B><BR><BR> <p text-align="justify">Na łamach Super Expressu opublikowano wywiad z prof. Elżbietą Mączyńską nt. umowy o wolnym handlu pomiędzy Unią Europejską a Stanami Zjednoczonymi (TTIP). <BR><BR>Prof. Elżbieta Mączyńska zwraca szczególną uwagę na kwestię arbitrażu w kontekście TTIP:<BR> <b>"Rzeczywiście, TTIP to nie tylko umowa o wolnym handlu. Istnieją słuszne obawy, że wzmocni ona pozycję korporacji kosztem państw narodowych. Szczególnie istotna wydaje się tu kwestia arbitrażu, dzięki czemu inwestorzy mogą oskarżać państwa ponad prawem danego kraju. Pouczające są tu doświadczenia Australii".</b></p> <BR>[button link="http://prezes.pte.pl/dalej/super-express-ttip/" color="default" size="" type="" shape="" target="_blank" title="" gradient_colors="|" gradient_hover_colors="|" accent_color="" accent_hover_color="" bevel_color="" border_width="1px" shadow="" icon="fa-unlock" icon_position="right" icon_divider="yes" modal="" animation_type="0" animation_direction="left" animation_speed="1" alignment="left" class="" id=""]Przejdź do wywiadu[/button]<BR><BR></blockquote>